Slovak

Be My Eyes

Ponúknuť zrak nevidiacim a slabozrakým ľuďom

O čom je aplikácia Be My Eyes?

Be My Eyes bola vytvorená na pomoc nevidiacim a slabozrakým. Táto aplikácia vytvorila celosvetovú komunitu nevidiacich a slabozrakých ľudí a vidiacich dobrovoľníkov. Be My Eyes kombinuje technické možnosti a spojenie ľudí, aby poskytol zrak tým, ktorí ho nemajú. Prostredníctvom živého videohovoru poskytujú dobrovoľníci svoju pomoc nevidiacim a slabozrakým v rôznych oblastiach. Od určenia správnej farby, kontroly či svetlá svietia až po prípravu večere. Aplikácia je bezplatná a je dostupná tak pre iOS ako aj Android.

Titulky (slovenčina)

Ako aplikácia funguje?

Ak požiada, prostredníctvom aplikácie, nevidiaci alebo slabozraký užívateľ o pomoc, Be My Eyes pošle notifikáciu niekoľkým dobrovoľníkom. Aplikácia spája nevidiacich a slabozrakých užívateľov s vidiacimi dobrovoľníkmi na základe ich spoločnej reči a časovej zóny. Prvý dobrovoľník, ktorý zareaguje na výzvu je spojený s užívateľom prostredníctvom videohovoru na spätnú kameru jeho smartfónu. Nevidiaci užívateľ a dobrovoľník môžu komunikovať prostredníctvom zvukového prenosu a vyriešiť tak daný problém.

Ako sa môžte pridať?

Na pripojenie sa ku komunite Be My Eyes je potrebné si stiahnuť aplikáciu Be My Eyes z App Store, alebo Google Play a zaregistrovať sa sa buď ako nevidiaci/slabozraký, alebo ako dobrovoľník.

Ak ste nevidiaci alebo slabozraký užívateľ

Be My Eyes môže byť nástroj, ktorý použijete kedykoľvek to budete potrebovať. Aplikácia Vás spojí s celosvetovou sieťou vidiacich dobrovoľníkov pripravených Vám kedykoľvek pomôcť. Vizuálna asistencia pre nevydiacich a slabozrakých je ponúkaná vo viac ako 180 jazykoch viac ako 1 miliónom dobrovoľníkov. Služby Be My eyes sú bezplatné a vyžadujú len internetové spojenie. Môžte volať kedykoľvek počas dňa, toľko krát, koľko potrebujete. Nie je žiaden limit na dĺžku hovoru ani ich počet. Vďaka veľkému počtu dobrovoľníkov je väčšina hovorov prijatá do 30 sekúnd.

Bežné využitie aplikácie

Be My Eyes môžte použiť na čokoľvek pri čom potrebujte vizuálnu asistenciu. Tu je niekoľko bežných príkladov ako ľudia využívajú Be My Eyes:

1. Hľadanie stratených alebo zapadnutých vecí

2. Opis obrázkov, malieb, alebo iných umeleckých diel

3. Určenie alebo popis farieb

4. Čítanie štítkov

5. Riešenie problémov s počítačom

6. Nákup v obchode

7. Zistenie doby trvanlivosti na potravinách

8. Oboznámenie sa novým prostredím alebo navigácia na novom mieste

9. Rozoznanie rôznych predmetov

10. Zistenie príchodov a odchodov prostriedkov verejnej dopravy

Platforma špecializovanej pomoci

Be My Eyes ponúka aj platformu pre špecializovanú pomoc. Táto funkcia umožňuje priamu komunikáciu s pracovníkom služby na podporou zákazníkov ako odbornejšiu a rýchlejšiu alternatívu. Hovor cez špecializovanú pomoc funguje úplne rovnako ako bežný hovor na Be My Eyes, no namiesto spojenia s dobrovoľníkom budete prepojený na zástupcu spoločnosti. Školený zástupca bude schopný zodpovedať vaše otázky, alebo pomôcť vyriešiť vaše požiadavky do hĺbky a rýchlo. Ako vždy, je to úplne zadarmo.

So špecializovanou pomocou sa môžte spojiť cez voľbu na domovskej obrazovke. Kliknutím na tlačítko Špecializovaná pomoc sa Vám otvorí zoznam spoločností vo vašej oblasti. Profil každej spoločnosti obsahuje popis jej služieb, otváracích hodín a jazykov, v ktorých komunikujú so zákazníkmi. Zo stránky spoločnosti môžte priamo vybranej spoločnosti zavolať. V súčasnosti je Špecializovaná pomoc dostupná len v 12 krajinách na pomoc s produktami spoločnosti Microsoft.

"Na prvý krát by som využil Be My Eyes na niečo celkom jednoduché. A to je na tom to dobré - môžte to využívať na bežné veci."

- Warren, slabozraká užívateľka zo Spojeného kráľovstva

"Jedna z dôležitých vecí, ktoré zmenili môj život vďaka Be My Eyes, je, že nemusím vždy čakať až ku mne niekto vidiaci príde. Takže teraz som v mnohých veciach celkom nezávislý a dostanem informácie kedykoľvek ich potrebujem."

Norbert photo
- Norbert, nevidiaci užívateľ zo švajčiarska

Ak ste vidiaci dobrovoľník

Ak nevidiaci, alebo slabozraký užívateľ aplikácie Be My Eyes potrebuje Vašu pomoc, zašleme notifikáciu na Váš telefón. Ak zareagujete ako prvý, budete spojený s užívateľom. Medzi vami sa spustí jednosmerný video prenos vďaka čomu uvidíte kam, resp. na čo nasmeruje nevidiacu užívateľ svoju kameru a budete ho tak môcť navigovať, ak to bude potrebné.

Máme pomerne veľké množstvo dobrovoľníkov ochotných pomôcť, preto prosím majte na zreteli, že nemusíte byť prvý, kto odpovie a neočakávajte, že budete kontaktovaný každý deň, ani každý týždeň. Kontaktovaný budete len medzi 8:00 ráno a 9:00 večer vášho lokálneho času.

Nemusíte si robiť starosti ak ste práve zaneprázdnený - hovor príjme iný dobrovoľník. Taktiež platí, že nemusíte mať spustenú aplikáciu na to, aby ste prijímali hovory. Hovory môžu prichádzať počas celej doby, kedy budete prihlásený do účtu na Be My Eyes.

Nevidiaci slabozrakí užívatelia môžu potrebovať pomoc s hocičím počnúc určením doby trvanlivosti, nájdenie zapadnutých drobností až po navigovanie na neznámych miestach a tak ďalej.

"Pomáhanie cez Be My Eyes ma veľmi ovplyvnilo. Mala som veľkú radosť, vždy keď som niekomu pomohla a tiež mi to pripomenulo, že môžem byť vďačná každý deň, za všetko, čo v živote mám. Som vždy šťastnejšia, keď môžem niekomu cez Be My Eyes pomôcť."

Sarah photo
- Sarah, dobrovoľníčka zo Spojeného kráľovstva

Jednoducho som naozaj rád, že žijem v dobe, kedy môžem pomôcť hocikomu inému - najmä niekomu, koho som nikdy nestretol, nikdy nestretnem a ani on/ona nestretne mňa. Vedomie, že niečo, čo ste spravili, pritom tak jednoduché, možno zmenilo v ten deň niekomu život."

Jon photo
- John, dobrovoľník zo Spojených štátov

Ďalšie informácie

Ak máte záujem o ďalšie informácie o Be My Eyes navštívte webovú stránku Be My Eyes (len v angličtine), prípadne nás kontaktujte na info@bemyeyes.com.

Majte vždy aktuálne informácie

Press & Media

Pracujete na príspevku o Be My Eyes? Potrebujete logo, produktové alebo tímové foto vo vysokom rozlíšení? Skúste v našich zdrojoch.

Informácie o značke
Zdieľajte túto stránku s Vašimi priateľmi.
www.bemyeyes.com