Polish

Be My Eyes

Dar widzenia dla osób niedowidzących

O co chodzi w Be My Eyes


Stworzyliśmy Be My Eyes, aby pomóc osobomo niedowidzącym oraz niewidomym. Aplikacja łączy społeczność niedowidzących i niewidomych ze społecznością widzących ochotników. Be My Eyes korzysta z nowoczesnej technologii i osobistego zaangażowania, dobroci i szacunku aby ułatwić przetwarzanie informacji wizualnej osobom, które mają problemy ze wzrokiem. Dzięki połączeniu wideo, ochotnicy pomagają osobom niedowidzącym i niewidomym w rozwiązaniu codziennych problemów, począwszy od porównania kolorów, poprzez sprawdzenie, czy działa sygnalizacja świetlna lub oświetlenie, aż do bardziej skomplikowanych zadań, takich jak przygotowanie posiłku. Aplikacja jest bezpłatna i działa na smartfonach wyposażonych w systemy operacyjne iOS i Android.

Napisy do filmu wideo (Polskie)

Jak działa aplikacja Be My Eyes

W momencie gdy osoba niewidoma lub niedowidząca wysyła prośbę o pomoc za pomocą aplikacji, Be My Eyes zawiadamia o tym grupę ochotników. Następnie, aplikacja łączy osobę potrzebująca pomocy z wolontariuszem lub wolontariuszką, którzy mówią tym samym językiem i znajdują się w tej samej strefie czasowej. Z pierwszą osobą, która odpowie na wezwanie, automatycznie zostaje ustanowione połączenie wideo z obrazem z kamery znajdującej się z tyłu smartfona osoby, która poprosiła o pomoc. Połączenie audio pozwala na nawiązanie kontaktu i rozwiązanie problemu.

Jak mogę dołączyć do Be My Eyes

Aby dołączyć do społeczności Be My Eyes, zainstaluj aplikację z App Store lub Google Play i zarejestruj się jako osoba niedowidząca lub niewidoma, albo jako widząca ochotniczka lub ochotnik.

Jeśli jesteś osobą niedowidzącą lub niewidomą

Traktuj Be My Eyes jako narzędzie, którego możesz użyć zawsze, gdy jesteś w potrzebie. Aplikacja jest łącznikiem pomiędzy Tobą a siecią widzących ochotników, którzy chcą przyjść Ci z pomocą i są na to gotowi w każdej chwili. Dla osób niewidomych lub niedowidzących, dzięki zaangażowaniu ponad miliona ochotników, oferujemy pomoc osoby widzącej dostępną w ponad 180 językach. Korzystanie z Be My Eyes jest bezpłatne. Jedyne, co będzie Ci potrzebne, to smartfon połączony z internetem. Możesz skorzystać z aplikacji tyle razy, ile będzie to potrzebne. Nie ma żadnych organiczeń ani na liczbę połączeń, ani na ich długość. Duża liczba naszych wolontariuszy sprawia, że większość połączeń realizowana jest w ciągu 30 sekund.

Typowe sytuacje, w których warto skorzystać z aplikacji

Możesz skorzystać z Be My Eyes zawsze, gdy potrzebujesz pomocy osoby widzącej. Oto typowe sytuacje, w których warto skorzystać z Be My Eyes:

1. Odnalezienie zagubionych lub upuszczonych przedmiotów.

2. Opis zdjęcia, obrazka, obrazu, rzeźby czy innego dzieła sztuki.

3. Opisanie lub porównanie kolorów.

4. Przeczytanie etykiety.

5. Pomoc przy problemach z komputerem.

6. Pomoc w zakupach.

7. Sprawdzenie terminu przydatności do spożycia w przypadku produktów żywnościowych.

8. Zapoznanie się z nowym otoczeniem lub odnalezienie właściwej drogi.

9. Rozróżnienie przedmiotów.

10. Sprawdzenie rozkładu jazdy transportu publicznego.

Pomoc Specjalistyczna

Pomoc Specjalistyczna to platforma zintegrowana z aplikacją Be My Eyes i służąca do rozwiązywania problemów z produktami i usługami firmy Microsoft. Ta opcja oferuje bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy jako alternatywę dla połączenia z wolontariuszem. Połączenie z Pomocą Specjalistyczną działa dokładnie tak samo jak stnadardowe połączenie za pomocą Be My Eyes, ale zamiast połączenia z wolontariuszem skontaktujesz się z przedstawicielem biura obsługi klientów. Pracownicy biur obsługi klientów są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani by odpowiedzieć na Twoje pytania i szybko i skutecznie pomóc Ci rozwiązać problem. Tak jak wszystkie inne połączenia za pośrednictwem Be My Eyes, ta funkcja jest także dostępna bez żadnych opłat.

Możesz skorzystać z Pomocy Specjalistycznej klikając w odpowiedną opcję widoczną na ekranie głównym. Po naciśnięciu na "Pomoc Specjalistyczna" pojawi się lista firm, które mogą Ci udzielić pomocy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Opis każdej z firm zawiera informacje na temat świadczonych usług, godzin w jakich pomoc jest dostępna oraz języków, którymi władają pracownicy tej firmy. Po przejściu na stronę firmy możesz połączyć się bezpośrednio z doradcą. W tej chwili Pomoc Specjalistyczna dostępna jest tylko w dwunastu krajach i dotyczy wsparcia produktów i usług firmy Microsoft.

“Najlepiej chyba zacząć korzystanie z Be My Eyes od prostych, codziennych spraw. To właśnie sprawia, że ta aplikacja jest naprawdę przydatna - możesz użyć jej w każdej chwili i w praktycznie każdej codziennie spotykanej sytuacji.”

– Warren, niedowidzący użytkownik z Wielkiej Brytanii

“Uważam, że to bardzo ważne że z Be My Eyes nie muszę czekać, aż osoba widząca podejdzie do mnie. Dzięki temu jestem naprawdę niezależny i mogę uzyskać potrzebną mi informację za każdym razem, kiedy jej potrzebuje.”

Norbert photo
– Norbert, niewidomy użytkownik ze Szwajcarii

Jeśli jesteś widzącym wolontariuszem lub wolontariuszką

Jeśli niedowidzący lub niewidomy użytkownik poprosi o pomoc, zostaniesz o tym poinformowany przez aplikację Be My Eyes w Twoim telefonie. Jeśli będziesz pierwszą osobą, która odpowie na wyzwanie, połączymy Cię z tym użytkownikiem. Aplikacja uruchomi połączenie wideo w jednym kierunku, od użytkownika do Ciebie. Zobaczysz, w którym kierunku niedowidzący lub niewidomy użytkownik kieruje kamerę swojego smartfona i możesz pokierować nim w razie potrzeby.

Ponieważ jest wielu chętnych ochotnikow, może się zdarzyć, że nie będziesz pierwszą osobą, która odpowie na wyzwanie, albo nie otrzymasz wezwania czasem przez kilka dni, a czasem nawet przez dłużej niż tydzień. Realizujemy połączenia w ciągu dnia w godzinach od 8 rano do 9 wieczorem w Twojej strefie czasowej.

Nie przejmuj się, jeśli akurat zajmujesz się czymś innym i nie możesz odpowiedzieć na wezwania - z całą pewnością inny wolontariusz lub wolontariuszka odbierze połączenie. Aby otrzymywać wezwania nie musisz mieć stale otwartej aplikacji. Polączenia będą przychodzić pod warunkiem, że jesteś zalogowany na swoje konto w Be My Eyes.

Osoby niewidome bądź niedowidzące będą potrzebować pomocy w załatwieniu różnych spraw - od sprawdzenia terminu przydatności do spożycia, poprzez pomoc w odszukaniu upuszczonych przedmiotów do znalezienia drogi w nowym otoczeniu.

“Pomaganie za pośrednictwem Be My Eyes ma duży wpływ na moje życie i na mnie. Czuję radość pomagania, ale także przypomina mi to o wdzięczności, jaką winna jestem za wszystko, co wydarza się w moim życiu. Czuję się szczęśliwa gdy mogę skorzystać z Be My Eyes aby komuś pomóc.”

Sarah photo
– Sarah, ochotniczka z Wielkiej Brytanii

“Cieszę się, że żyję w czasach, gdy mogę pomagać innym - przede wszystkim osobom, których nigdy wcześniej nie widziałem i z którymi prawdopodobnie nigdy się nie spotkam. Po prostu rozumiesz, że te kilka prostych czynności, które wykonałem mogły odmienić na chwilę czyjeś życie.”

Jon photo
– Jon, ochotnik ze Stanów Zjednoczonych

Aby dowiedzieć się więcej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Be My Eyes, odwiedż stronę internetową Be My Eyes (tylko w języku angielskim) lub napisz do nas na adres info@bemyeyes.com.

Bądź na bieżąco

Prasa & Media

Czy piszesz właśnie o Be My Eyes? Potrzebujesz dobrej jakości logo naszej firmy lub zdjęcia naszego zespołu? Sprawdź materiały, które udostępniamy.

Materiały marki
Podziel się tą stronę z przyjaciółmi i znajomymi.
www.bemyeyes.com